_

ترموپلاستیک الاستومر در صنعت لوازم پزشکی

پیشرفت های تکنولوژیکی در بخش پزشکی سیستم های کارآمدتر، ایمن تر و مقرون به صرفه تر ارائه مراقبت های بهداشتی را فراهم کرده است. افزایش جمعیت خاکستری و تغییر نیازهای مراقبت های بهداشتی، برای مبارزه با ویروس های جدیدتر و قوی تر، به تکنیک های جدید در تشخیص و درمان نیاز دارد. اینها شامل دستگاه‌های پزشکی نوآورانه برای پیشگیری، درمان و نظارت بر اختلالات و ناتوانی‌های سلامتی است.

الاستومرهای ترموپلاستیک (TPE) دسته ای از مواد پلیمری هستند که دارای خواص ترموپلاستیک و الاستومری هستند. مزایای ترکیبی الاستیسیته مکانیکی الاستومرها با سهولت پردازش ترموپلاستیک ها، TPE ها را به مواد ایده آل در کاربردهای بی شمار تبدیل کرده است. به طور خاص، این ترکیب مطلوب از خواص تکنولوژیکی، همراه با زیست سازگاری TPE، آنها را به خوبی برای صنعت پزشکی مناسب کرده است.

TPE ها به راحتی می توانند جایگزین مواد رایج مورد استفاده در صنعت پزشکی شوند که از مواد حساسیت زا مانند لاتکس ساخته شده اند و می توانند به جلوگیری از آلاینده های محیطی بالقوه مانند پلی وینیل کلرید (PVC)، فتالات ها و BPA (بیسفنول A) کمک کنند.

_

مزایای کلیدی TPE های درجه پزشکی در صنعت پزشکی

TPE ها زیست سازگار هستند و ویژگی های بدون تحریک دارند

TPE ها ایمن و مطابق با الزامات سمیت سلولی هستند

TPE ها با مصرف کم انرژی و حداقل ضایعات کاملاً قابل بازیافت هستند

TPE ها دارای خواص بازدارندگی عالی هستند که استفاده از آنها را در کاربردهایی که نیاز به نفوذ ناپذیری در برابر هوا و رطوبت دارند، امکان پذیر می کند.

TPE ها جایگزین های اولیه برای مواد رایج در صنعت پزشکی مانند لاتکس و PVC هستند

TPE ها با اتوکلاو، اکسید اتیلن و اشعه گاما قابل استریل شدن هستند

TPE ها مقرون به صرفه هستند و انعطاف پذیری بالایی در طراحی و ساخت ارائه می دهند

TPE ها خلوص بالایی دارند که توسط سطوح پایین ترکیبات قابل استخراج منعکس می شود

TPE ها را می توان به راحتی با روش های قالب گیری تزریقی معمولی، قالب گیری دمشی و پردازش اکستروژن پردازش کرد و در عین حال کیفیت خود را حفظ کرد.

TPE ها شفاف هستند و ویژگی های زیبایی شناسی جذابی را ارائه می دهند

استفاده از TPE ها در کاربردهای پزشکی به دلیل مزایای قابل توجهی که ارائه می دهند، به ویژه از نظر بهداشت، ایمنی و زیست سازگاری در حال افزایش است. از واشر سرنگ گرفته تا لوله‌ها و ماسک‌های پزشکی، TPEها ثابت کرده‌اند که مواد انتخابی مناسبی در عمل پزشکی هستند.